Odpowiednia dieta w ciąży

Zbilansowane posiłki dla przyszłych mam

Jak ważne jest zdrowe odżywianie wie niemal każda mama, która już urodziła maleństwo. A dlaczego? Po porodzie nie każdemu jest łatwo zrzucić zbędne kilogramy nagromadzone właśnie z powodu braku odpowiednio zbilansowanej diety.

 

Czy istnieje idealna dieta w ciąży?

Zdecydowanie nie, dlatego też dieta dla kobiet w ciąży i mam karmiących powinna być ułożona indywidualnie zgodnie z potrzebami każdej mamy i dziecka. Ważne zadanie w okresie ciąży to współpraca z wieloma specjalistami.

Lekarz prowadzący ciążę często jest tylko ginekologiem i może nie wiedzieć jak nasze zwyczaje żywieniowe mogą wpływać negatywnie na zdrowie nas i naszego maleństwa, jak zadbać o kręgosłup czy poradzić sobie z opuchniętymi nogami.

Dietetyk podczas ciąży powinien towarzyszyć nam od końca pierwszego trymestru, ponieważ wówczas to mama przybiera głównie na wadze a nie maleństwo. Dziecko pobiera tylko najcenniejsze składniki od mamy, aby się rozwijać a dla mamy pozostaje często tylko balast spożytego pokarmu więc warto wiedzieć co i ile jeść. 

 

Jak wrócić do formy po porodzie?

Odchudzanie po ciąży, w dodatku dla mam po 30-tym roku życia, kiedy fizjologicznie spowalnia przemiana naszej materii, nie jest łatwe.

Opuchlizny nóg często spowodowane są spożywaniem nieodpowiednich pokarmów, a niekiedy spowolnionego krążenia z powodu braku ruchu. Ale skąd wiadomo, która z przyczyn dotyczy mnie? Co mam zrobić, gdy puchną mi nogi, ręce, bolą mnie plecy i mam zgagę?

 

Nie pomagają porady ginekologa?

To najwyższy czas na konsultację u specjalisty dietetyka i fizjoterapeuty. Spotkaj się na bezpłatnej konsultacji z fizjoterapeutą i dowiedz się jak zadbać o swoje zdrowie. 

 

Umów się na wizytę:

 

Zadzwoń do nas +48 61 649 05 55

lub

Umów się na wizytę

Partnerzy

  • Stanley-Med Sklep Medyczny
  • Allianz
  • Pzu
  • Mondial Assistance
  • Klub Kobiet Przedsiębiorczych
  • Karta rodziny dużej
  • Miejsce przyjazne seniorom
  • Warta Poznań